SK Radkovice - Lipník

30.09.2012 10:28

 

SK Radkovice – Lipník 6:3 (2:2)

Sestava: Chocholouš Mirek - Hlouch Tonda, Diviš Pavel, Hlouch Milan, Dobrovolný Radek - Diviš Patrik, Pevný Milan, Pekárek Mirek, Růžička Tomáš - Pospíchal Zdeněk, Olšanský Aleš.

Branky za domácí: Olšanský 2, Pospíchal 2, Růžička, Zahradník

 

 

Za slunečného počasí domácí přivítali na svém hřišti hráče Lipníka. Lipník se každou sezónu pohybuje v horních patrech tabulky a tak bylo jasné, že nás nic lehkého nečeká.

Od úvodu měli domácí mírnou převahu a tlačili se před branku hostí. Hned v úvodu se před hostujícího brankáře dostal Pekárek, ten krásně vystřelil, ale hostující brankář reflexivně vyrazil míč pouze na roh. Hosté se mezi tím do žádné šance nedostali. Domácí se dočkali o chvíli později, kdy se po rozehrání autu k míči dostal Olšanský. Obtočil se kolem bránícího hráče, podíval se, kde stojí hostující brankář, a nádherným obloučkem ho přehodil. Stav byl 1:0.

Bohužel domácí po vstřelené brance ubrali a hosté je za to trestali. Po sérii několika rohů, kdy se domácím nepodařilo míč dostat do bezpečí, se prosadili z pěkné akce hosté, stav byl tedy 1:1. Domácí se zase rozehráli a vzápětí Pospíchal dostal domácí do vedení, stav byl tedy 2:1. 

Domácí se bohužel nevyvarovali zbytečných faulů kolem pokutového území a hosté to opět potrestali. Z hranice vápna zahrávali hosté přímý kop a z tohoto přímého kopu srovnali na 2:2. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Nutno říct, že domácí měli více ze hry.

Do druhé půle domácí nastaoupil s tím, že už konečně prolomí smůlu a podaří se jim aspoň jeden gól přidat a vyhrají. Domácí stále hosty trochu přehrávali a hosté se přiklonili pouze k nakopávaným míčům za obranu. To si však domácí obrana za přispění štěstíčka pohlídala. Netrvalo to dlouho a do šance se řítil Růžička, bohužel v těžké situaci střílel pouze nad branku. Vše si vynahradil za pět minut , to když si Růžička krásně naběhl na nádherný centr od Patrika Diviše a usměrnil hlavou míč do sítě. Stav se změnil na 3:2 pro domácí. Tahanice o výsledek však nekončila. Domácí se opět dopustili chyby v obraně na hranici vápna a hosté opět z přímého kopu trestali. Došlo k vyrovnání na 3:3. 

Na domácích bylo trochu vidět, že jsou z tohoto príběhu znechuceni, ale nedalo se nic dělat. Pokud chtěli tento zápas vyhrát, museli ještě přidat.

Po rozehrání rohového kopu se prosadil Olšanský a bylo to 4:3. Hosté už pouze nakopávali dlouhé míče, ale zakončit se jim nepodařilo. Naopak domácí byli při chuti. Pekárek pěkným nákopen za obranu našel Pospíchala, a ten se nemýlil a navýšil skóre na 5:3. Gólový účet uzavřel Zahradník, ten se po pěkné přihrávce mezi obránci Patrika Diviše řítil sám na hostujícího brankáře a počínal si mazácky, nejprve naznačil, že bude zakončovat vedle něj a pak ho krásně přehodil, stav byl tedy 6:3. Tento stav byl i konečný.

Omlouvám se, jestli jsem vynechal některé akce hostů nebo i domácích. Branek padlo poměrně dost, tak jsem víc popsal pouze brankové situace.

Lipník je velice nevyzpytatelný soupeř, a myslím si, že nikdo z domácích nedoufal v tak nádherný výsledek. Vůle po vítězství se ukázala jako rozdílový prvek pro domácí, a tak po dlouhém čekání na výhru se jim to podařilo v nádherné přestřelce. Myslím si, že pro fanoušky domácích a hostů to musel být nádherný fotbalový zážitek.

Další mistrovské utkání odehrajeme na půdě favorita v Rapoticích, kde se utkáme s místním béčkem, které má asi postupové ambice. Uvidíme, jak se s tímto soupeřem popasujeme, každopádně by chtělo se vyvarovat zbytečných faulů kolem šestnáctky, ze kterých dostáváme poměrně dost branek.

Věřím, že nějak bodík z Rapotic dovezeme.